Otevírací doba

Po - Pá 7:00 - 16:00

Zavolejte nám

+420 704 395 355

Napište nám email

robert-cermak@email.cz

cisteni odpadu

Popis Čištění odpadu potrubí kanalizace v kuchyň vana sprchový kout a WC

Článek o Čištění odpadu v kuchyni pod vanou sprchový kout WC instalatér Ostrava instalatérství a instalatéři voda havarijní služba voda ostrava

Problém mnoha domácností – ucpaný dřez odpad

Jak vyčistit ucpaný dřez? Co udělat jako první, než přijde instalatér? Na tyto otázky potřebuje každý znát odpověď co možná nejdříve. Ucpaný dřez nebo ucpaná kanalizace totiž není nic příjemného. Tyto problémy ale postihují většinu domácností a někdy i vícekrát. Jaké jsou vlastně příčiny a jak se tomu dá předejít? V každém případě je nutné zachovat klid a to i v případě, že se splašková voda dere do místnosti. Stres a zmatek tomu nijak nepomůže a určitě je vhodné zavolat instalatéra, který odborně poradí nebo v těch těžších případech rovnou profesionální firmu na čištění odpadu kanalizace.

Kdy instalatér a postačí čistič odpadů

Ucpaný dřez může hospodyňku hodně potrápit a zvláště v případě, že ani obyčejnou metodou pomocí gumového zvonu nedochází k uvolnění a odtoku vody. Instalatér je spolehlivý odborník, který pomůže zejména ženám a starším lidem s tímto problémem raz dva. Úplně nejlepší je, jestliže je takový instalatér soused nebo velmi dobrý kamarád. Mnohdy stačí odšroubovat odpad, vyčistit odpad jej a preventivně pomocí dostupné chemie pravidelně čistit. A nemusí to být jen ucpaný dřez, tyto problémy se nevyhýbají ani koupelně, kdy dochází k ucpané vaně nebo umyvadla.

Instalatéři a další Instalatérství - Instalatér Ostrava

Pokud se jedná o problémy s ucpanou kanalizací odpad trvalejšího rázu nebo dojde dokonce k havárii, na nic se nečeká a povolá se odborná firma. Zde jen instalatér nestačí. V takových případech se zjistí rozsah škod a hlavně co je příčinou. Navíc tyto firmy disponují vším, co je k takové práci potřeba. Mají odborné zkušenosti a snaží se problém co nejdříve vyřešit. Speciální mechanika, metody čištění odpadů i kamerový systém jsou know – how každé takové firmy. Hodí se samozřejmě i odborné rady co se prevence týká, a tak by se neměly tyto rady a doporučení brát na lehkou váhu. Čištění opadní kanalizace a vůbec všechna preventivní opatření ušetří majitelům nejen spoustu práce a starostí, ale především hodně času. Mnohdy se totiž lidé snaží ucpaný dřez nebo neodtékající wc vyčistit sami, ale stává se, že si nadělají více škody jak užitku. Nedovedou totiž dost dobře odhadnout příčinu problému a v jakém rozsahu je potrubí neprůchodné. Ano, domácí metody mohou trochu pomoci, ale pak se problém objeví znovu nebo se ho nepodaří odstranit.

Metody čištění odpadu knalizace

Jaké metody čištění odpadních trubek jsou doporučovány instalatéry v Ostravě ? Kdy postačí jen běžně dostupné prostředky? Pokud se jedná o preventivní čištění sifónu vanovy umivadla dřezu či sprchy, nebo se ucpaný odpad objevil zcela náhodou po několika letech, může se odpad vyčistit po domácku a s pomocí běžně dostupných prostředků. V případě, že se jedná třeba o bytový dům kde je více rodin a kanalizace je zde v podobě stoupaček, může se stát, že celý systém nebude v provozu a nejhůře na tom budou přízemní byty. Zde se může veškerá splašková voda dostat ven do místnosti a nastává pohroma pro majitele. Kanalizace může být ale také ucpána úplně někde jinde, ale i zde nastává velký problém. Profesionálové na čištění si ale umí v takových situacích poradit a jejich metody jsou účinné a rychlé. Nejčastěji se používá metoda pomocí tlakové vody. Má velkou sílu a je schopna odstranit i ty největší problémy v kanalizaci. Dále se používá mechanické instalatérské péro, které prostoupí skrz zábranu. Pokud se to nepodaří, používá se právě metoda tlakové vody. Vše se dá zjistit díky kamerovému systému, který odhalí přesnou příčinu ucpané kanalizace.

Jaké jsou příčiny

A co stojí za příčinou neprůchodnosti kanalizace? Lidé si totiž pletou kanalizaci a odpadní potrubí s klasickým odpadkovým košem. Vhazují tak hygienické potřeby, dětské pleny, vlhčené ubrousky, které jsou nerozkladné, ale i zbytky jídla. Mastnota a tuk pak udělají svoje, obalí stěny potrubí, na které se pak nalepí právě zmíněné vlhčené ubrousky a ostatní předměty. Ale příčina neprůchodnosti může být také ve špatné instalaci potrubí, které může mít malý průměr nebo prorostlé kořeny stromů, které brání v pravidelnosti odtoku splaškové vody.

Další čištění odpadů
Instalaterstvi Ostrava instalatérství a topenářství ostrava