Otevírací doba

Po - Pá 7:00 - 16:00

Zavolejte nám

+420 704 395 355

Napište nám email

robert-cermak@email.cz

Instalaterstvi Ostrava

Zde se budu snažit popsat instalatérské práce

Článek o Topenářství a Instalatérství Ostrava jak se provádí instalatérské práce kvalitně a nekvalitně - poctivě a nepoctivě

V první řadě je kvalifikace instalatéra

Instalatér Ostrava už v názvu řemesla je zřejmé že se jedná a specializovanou řemeslnou službu. Což značí určitou odbornost přímo konkrétně na instalatérské prace případně i topenářské práce dle vyučení a svářecích zkoušek. Nelze tedy zaměňovat instalatéra za hodinového manžela. Instalatér nemůže odborně vykonávat jiné řemeslo, jelikož na to nemá oprávnění ani výuční list. Hodinový manžel, pokud uvádí odborné zaměření instalatér a k tomu i zámečník, musí tedy být vyučen v těchto dvou řemeslech, aby mohl vydávat platné příjmové doklady na tyto dvě řemesla, jako OSVČ.

Za druhé kvalifikovaná firma Instalatérství

No a máme zde zase otázku, když mě navštíví kvalifikovaná firma Instalatérství s několika zaměstnanci. Určitě je dobré, že máte záruku na práci a dovolání v tom, když nějaký zaměstnanec provede práci nekvalitně. Ale zase je zde ale, právě proto, že je to velká firma zaměstnávající instalatéry případně i ne instalatéry (kadeřník s hasákem v ruce) může se tedy stát, že nemá-li nekvalifikovaný zaměstnanec dostatečný dozor vyučeného odborníka instalatéra topenáře, bude jeho práce obsahovat mnoho chyb i když se snaží vykonávat práci poctivě – natož když tento zaměstnanec (jak to bývá) se nesnaží vykonávat práci poctivě, pak máte problém který se nemusí objevit hned, ale čeká na pořádnou katastrofu jak pro vás tak i pro sousedy pod Vámi.

Třetí a asi nejlepší řešení pro opravy výměny a menší rekonstrukce

Tj. vyučený instalatér řemeslník OSVČ případně skupina řemeslníků OSVČ – VYUČENÝCH, kteří musí svou práci odevzdat v pořádku jinak by další práci nedostali, či měli špatné hodnocení a lidi by je nechtěli, jelikož znají jejich jméno ičo a mohou požadovat reklamaci, kterou uplatní snáze než u firmy, která má dobře zaplacené právníky. Tento řemeslník nemá v nabídce svých služeb ani jiné zaměření, než instalatérství a topenářství Ostrava, jelikož to nemá, jak zdanit a vykázat v účetnictví, nemá ani na jiné řemeslo oprávnění pro podnikání a má totiž tolik práce, že nemusí jako vyučený odborní v řemesle instalatéra topenáře brát každou práci co mu kdo nabídne.

Na závěr, hodně štěstí při výběru řemeslníka a prosím raději si zaplaťte vyučeného odborníka, než souseda, který Vám udělá více škody než užitku – třeba zavolejte mě instalatérství Ostrava Robert Čermák.

Další informace
instalatérství a topenářství ostrava